Lámavé nehty nebo špatné vlasy? Tyhle vitamíny si s nimi poradí

Křehké nehty i špatná kvalita vlasů trápí nejednu ženu. A to, že krása vychází zevnitř, přitom není jen metaforou. Váš vzhled úzce souvisí se zdravím a s tím, co do těla přijímáte. Nejste-li v pořádku uvnitř, poznat to bude i navenek. Nedostatek vitamínů a minerálů se tak může projevit i zhoršenou kvalitou vlasů a nehtů. Které vitamíny a minerály jsou důležité? Které vitamíny si se špatnou kvalitou vlasů a nehtů poradí? To vám prozradíme v tomto článku.

Vitamíny a minerály, které jsou důležité pro kvalitu vlasů a nehtů

Vitamín A

Trápí-li vás suché a křehké nehty, spolehněte se na vitamín A. Doplnit je vhodné také jeho provitamíny karoteny.

Pomůže vám výrazně zlepšit kvalitu vašich vlasů. Podporuje totiž produkci kožního mazu, který zajistí vašim vlasům přirozenou hydrataci. Nedostatek vitamínu A se může projevit suchými vlasy, které se pak třepí, lámou a více vypadávají.

Vitamín C

Vitamín C je sice známý hlavně jako „bojovník“ za lepší imunitu, ale umí vylepšit i stav vašich nehtů. Trpíte-li na záděry, jednoduše zvyšte přísun právě „céčka“.

Jde o důležitý antioxidant, který napomáhá udržovat dobrou kvalitu vašich vlasů. Stimuluje také růst vlasů. Pokud tak toužíte po dlouhé hřívě, spolehněte se právě na tento vitamín. 

Snižuje náchylnost kštice na poškození teplem či kartáčováním. A zároveň podporuje normální tvorbu kolagenu.

Kolagen

Kolagen představuje velmi důležitý prvek pro zdraví vašich nehtů. Jedná se o skleroprotein, který je základní stavební hmotou všech pojivových tkání. Jeho konzumace proto příznivě ovlivní stav vašich nehtů, které jsou velmi křehké a hodně se třepí.

Dokáže také stimulovat růst vlasů. Protože působí jako antioxidant, zvládne rovněž zabránit padání vlasů.

Zinek

Zinek pozitivně ovlivňuje nejen růst nehtů, ale i jejich přirozenou pevnost a pružnost. Všímáte-li si navíc na svých nehtech bílých teček a čar, mělo by to být pro vás známkou toho, že je opět potřeba přidat si do své stravy více zinku.

Ostatně prospěje to i vašim vlasům. Ty by měly při dostatečném přísunu tohoto minerálu méně vypadávat a také nebudou tolik náchylné k lámání.

Měď

Měď je pro vaše zdraví zásadní. Najdete ji i v doplňcích stravy určených pro vaše nehty. Nezapomenete-li na měď, odměnou vám budou nehty, které jsou krásně pevné a nelámavé.

Důležitý je tento prvek i k zajištění správné pigmentace vašich vlasů a pokožky. Měď se totiž podílí na vzniku barviva melatoninu. Jestliže se tak nechcete barvit a bojíte se předčasného šedivění, nezapomeňte na tento důležitý prvek.

Selen

Nedostatek selenu se projevuje mimo jiné i na vlasech a nehtech. Jestliže se vám nehty lámou, chybí vám právě on. Jakmile ho doplníte, vaše nehty se stanou tvrdšími a odolnějšími vůči vnějším vlivům.

Kromě toho selen pozitivně ovlivňuje i kvalitu pokožky a vlasů. Stimuluje totiž vlasové folikuly a podporuje jejich růst. Pomůže vám vyřešit i lupy.

Beauty Drink - Nápoj obsahující všechny důležité vitamíny a minerály pro krásu

Základem pro krásu vašich vlasů a nehtů by měl být zdravý a vyvážený jídelníček, který dodá vašemu organismu vše potřebné. V přirozené stravě však mnohdy všechny nezbytné složky nemáme. V určitých obdobích vyšší zátěže můžete mít potřebu vitamínů a minerálů navíc ještě zvýšenou.

Beauty Drink 2v1 představuje jedinečné spojení všech výše zmíněných důležitých vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro zdraví a krásu. Zároveň napomáhá doplnit kolagen, který má příznivý vliv na stav vašich vlasů, nehtů, ale i pokožky.

Beauty Drink 2v1 se snadno užívá a pokryje vám doporučenou denní dávku všech důležitých látek v pouhém jednom sáčku denně. Vyzkoušejte jej a odhalte bezchybnou krásu svých vlasů a nehtů.

Zpět do obchodu