Silná dvojka ve službách krásné pleti - kolagen a kyselina hyaluronov

Kolagen patří společně s kyselinou hyaluronovou k oblíbeným složkám v kosmetice i v přípravcích určených pro vaše zdraví. Proč a v čem tkví výhody těchto látek? Jaké příznivé účinky přináší? A proč byste je měla i vy zařadit do své zkrášlující rutiny?

Co je kolagen a proč je pro náš organismus důležitý

Kolagen představuje základní stavební prvek podpůrných a pojivových tkání. Jedná se o bílkovinu, přičemž právě kolagen tvoří v lidském těle největší podíl všech bílkovin, jedná se o cca 30 %. V současnosti rozlišujeme přibližně 27 různých typů této bílkoviny.

Různé typy kolagenu a jejich vlastnosti

Nejrozšířenějšími typy jsou I, II, III, IV, a V. Nejvíce je mezi nimi zastoupen typ I, který je přítomen mimo jiné i v pleti.

Kolagen funguje jako pomyslná opora pro vaši kůži. Lidská kůže je jím tvořena dokonce až ze 60 %. Přítomnost kolagenu je pro mladistvě vyhlížející, zdravou a krásnou pleť nezbytná. Dostatek této látky znamená vyšší pružnost, pevnost a hydrataci.

Co se stane, když kůži chybí kolagen?

Pokud naopak kolagen v kůži chybí, pokožka se stává křehkou, je celkově oslabená a náchylná k poškození vlivem negativních vlivů z nejbližšího okolí.

Úbytek kolagenu přitom přichází nevyhnutelně u každého, a to zcela přirozeně, s věkem. Už okolo 30. narozenin si můžete všimnout prvních známek stárnutí, které jsou způsobeny právě touto příčinou. Ženy jsou pak tímto problémem zvláště ohroženy v období menopauzy.

Co je to kyselina hyaluronová a jakou roli hraje v lidském těle

Obdobně zásadní je pro lidské tělo také další látka – kyselina hyaluronová. Jinak se jí též říká hyaluronan nebo glykosaminoglykan.

Jedná se o polysacharidovou molekulu. Specifické je pro ni to, že si ji vytvářejí lidské buňky a kyselina hyaluronová se tak přirozeně vyskytuje ve vašem těle. Je v první řadě součástí epiteliálních a nervových tkání.

Silná dvojka ve službách krásné pleti

Důležitá je dále i pro vaši pokožku. Společně s kolagenem a elastinem tvoří i jednu z klíčových složek pojivové tkáně. Tato kyselina proto má „na svědomí“ především adekvátní pevnost a pružnost každé pleti.

Proto má mladá pleť kyseliny hyaluronové přirozeně dostatek. S věkem ovšem i v tomto případě dochází k úbytku. Je proto nutné pokožce tyto účinné látky „vrátit“. A to prostřednictvím správně zvolené kosmetiky i potravinových doplňků.

Vyzkoušejte sprchové gely, hydratační sérum a Beauty drink Wetyzo

Jak již bylo řečeno, kolagen i kyselinu hyaluronovou je zapotřebí pravidelně doplňovat jednak vnitřně, ale i formou vnější.

Wetyzo Beauty drink

Wetyzo Beauty drink je komplexem kolagenu a vitamínů, který dodá vše potřebné nejen vaší pleti, ale i nehtům a vlasům. Jedná se zejména o vitamín C, A, B2 a další vitamíny skupiny B a mnoho dalších zdraví prospěšných látek.

Sprchové gely Wetyzo

Sprchové gely Wetyzo obsahují kromě kolagenu také důležitou kyselinu hyaluronovou. Pokožka je díky těmto gelům již po prvním použití viditelně hladší a jemnější. Krásně takto pečujete o pokožku celého těla.

Wetyzo liftingové sérum s olejem z opuncie

Wetyzo liftingové sérum s olejem z opuncie a obsaženými extrakty LOOK a LIFT Oléoactif® podpoří vaši krásu, neboť se jedná o účinný prostředek pro zvýšení hydratace. Pravidelné používání séra především vypíná pokožku a zmírňuje tak příznaky stárnutí. Hloubkově hydratuje pleť, vypíná ji a nutí ji produkovat nové buňky, čímž ji aktivně omlazuje.

Vyzkoušejte tyto tři unikátní produkty a dejte sbohem stárnutí, vráskám a nedokonalostem na své pleti. Objevte elixír na mladistvý vzhled na stránkách společnosti WETYZO.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení