Kolagen: Super látka v boji proti vráskám

Kolagen: Super látka v boji proti vráskám

Kolagen je látkou, která je oblíbená především jako pomocník v boji proti stárnutí. O co jde? Jaké benefity vám může přinést jeho užívání? Jaké je denní doporučené množství kolagenu? A jakou roli zde hraje Beauty Drink? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Co je kolagen

Kolagen je látkou, kterou řadíme mezi skleroproteiny, tedy bílkoviny vláknitého tvaru. Tato bílkovina je ve vodě nerozpustná.

Pro člověka má, podobně jako pro všechny savce, stěžejní význam. Považujeme ji totiž za základní prvek pojivových a podpůrných tkání. Kolagen zastupuje přibližně 25 - 30 % všech proteinů, které nalezneme v těle savců.

Je tedy jakousi „stavební hmotou“ pro náš organismus. Přirozeně se vyskytuje v kůži, kostech, vazivu a šlachách.

Proč je potřeba kolagen doplňovat?

Kolagenu přirozeně ubývá zejména s věkem. Děje se tak už před 30. rokem věku. Důsledkem pak je ochabování pokožky a vznik vrásek

Kolagen si ovšem umí s tímto problémem efektivně poradit, jak mimo jiné prokázala i odborná studie realizovaná v roce 2014 a publikovaná v časopise Skin Pharmacology and Physiology.

Jaké jsou typy kolagenu?

Současná věda už rozeznává přibližně 27 typů kolagenu. Liší se od sebe sekvencemi aminokyselin v polypeptidových řetězcích.

V lidském těle je nejrozšířenější tzv. kolagen I. typu. Jednotlivé fibrily tvoří silná vlákna a svazky, které můžeme dokonce vidět pouhým okem. Zastoupen je tento typ především v pokožce, ale také ve škáře, vazech, kostech a šlachách.

Svůj význam pro organismus má i kolagen II. typu, který je nezbytný pro správné fungování chrupavek. Ve srovnání s kolagenem I. typu ovšem vytváří jemné fibrily s rozdílnými biomechanickými vlastnostmi.

Důležité je zmínit také kolagen III. typu. Do určité míry je tento kolagen podobný typu I. Liší se však pravidelností uspořádání jednotlivých vláken. I jeho úloha v organismu je odlišná. Vytváří oporu orgánům z hladké svaloviny, tedy například žaludku nebo střevům.

Jak se kolagen užívá

Doporučená denní dávka kolagenu se u dospělého člověka pohybuje v rozmezí 3 až 10 gramů. Optimální je začít doplňovat kolagen formou potravinových doplňků. Ty mohou mít různou formu a liší se i svým zpracováním.

V souladu s rozdělením typu kolagenů v předchozích odstavcích je proto nutné si uvědomit, že pokud si pořídíte potravinový doplněk s kolagenem, měl by to být adekvátní typ, který je určen pro problém, který chcete řešit. Navíc je podstatná i jeho vstřebatelnost.

Beauty Drink je nápoj s obsahem kolagenu, který je přímo určen všem, kdo chtějí vylepšit svůj vzhled. Konkrétně v tomto doplňku najdete 4,5 g kolagenu. Zároveň obsahuje komplex vitamínů, díky kterému dodá komplexní spektrum více než 33 výživných látek vaší pokožce, ale také vlasům a nehtům.

Beauty Drink - Živá voda pro vaši krásu

V jediném sáčku tak najdete vyvážené a komplexní složení, které přispěje k tomu, že budete vypadat zdravěji, svěžeji a mladistvěji. Nahradí vám tak běžně dostupné kapsle na vlasy, nehty a pleť.

Beauty Drink se velmi snadno užívá, postačí rozpustit jeden sáček ve vodě a vypít. Už tak nebudete muset polykat příliš velké tablety. Množství jednoho sáčku odpovídá i doporučené denní dávce kolagenu, pohodlně tak pokryjete jeho adekvátní množství nutné pro krásnou pokožku bez vrásek, zdravé vlasy a pevné nehty. Výhodou je i jeho velmi příjemná chuť.

Vyzkoušejte účinnou sílu kolagenu na vlastní kůži. Objednejte si Beauty Drink a propijte se ke kráse. První pozitivní účinky na sobě pocítíte už zhruba po 14 dnech užívání.

Zpět do obchodu