Květinové vody

BIO Levandulová voda
269 Kč
KVLEV
BIO Růžová voda
289 Kč
KVROSE
2 položek celkem

Co jsou to hydroláty?

Hydroláty jsou látkou, která nejen pro vaši pleť představuje pravé požehnání. Hydrolát alias květová voda je produkt rostlinného původu. Asi nejznámějším reprezentantem této sféry je růžová voda, nebo také naše oblíbená levandulová voda. Hydroláty hydratují a zároveň jemně regulují tvorbu kožního mazu. Jsou velmi hojivé a mají čistící účinky. Podporují regeneraci fyzickou i psychickou.

Proč milovat hydroláty?

 • Účinně hydratují a regenerují pokožku
 • Jsou skvělé pro aromaterapeutickou péči
 • Účinný prostředek k podpoře vašeho zdraví
 • Mají velmi dobré využití při léčbě popálenin
 • Mají povzbuzující, ochlazující, aktivizující účinky
 • Stahují póry a rozjasňují pleť

Pro koho jsou hydroláty určené?

 • Pro osoby citlivé na vůně
 • Pro děti
 • Pro seniory
 • Pro zvířata
 • Pro osoby se sníženou imunitou

Jak se hydroláty vyrábí?

Hydroláty se vyrábí technikou parní nebo vodní destilace. Obvyklý je v praxi hlavně první vzpomenutý způsob. Jeho princip je jednoduchý: Pára přes rostlinný materiál projde a poté zkondenzuje. Výhodou výroby hydrolátu je navíc i to, že jej lze velmi snadno vyrobit i v případě, že samotný éterický olej lze z daného materiálu získat obtížně.

Hydroláty známe už z 16. století

Nejedná se přitom o nijak novodobý „vynález“. Už v 16. století byly mnohé domácnosti vybaveny speciální místností určenou právě k destilování rostlin. Navíc k nim náležela dokonce i vlastní bylinková zahrádka, která poskytovala dostatek užitečného vstupního „materiálu“.

Hydroláty pod lupou nejen v kosmetice

Výchozí surovinou pro výrobu hydrolátů mohou být byliny a květiny, ale i dřeviny, jejichž blahodárné účinky přejímají. My jsme si pro výrobu našich hydrolátů vybrali růži a levanduli, které mají blahodárné účinky na pleť.

 
 

Pozitivní účinky hydrolátů

Hydroláty „objevil“ hlavně kosmetický průmysl, který velmi záhy odhalil jejich jedinečné účinky na pokožku. Ta se díky pravidelné aplikaci hydrolátu lépe hojí, je regenerovaná a přirozeně hydratovaná.

Hydroláty mohou používat všichni

Hydroláty jsou vhodné i pro citlivou nebo podrážděnou kůži. Můžete jimi tak nahradit běžně používanou pleťovou vodu, případně je použít i jako podklad, který vám usnadní aplikaci pleťového oleje či krému. Vhodné jsou hydroláty dokonce i pro fixaci make-upu.

Růžová a levandulová voda

Tradiční je v tomto ohledu hlavně vzpomenutá růžová voda, která se tímto způsobem využívá v řadě arabských zemí. Hydroláty se také doporučují pro lepší spánek.

Hydroláty z levandule

Levandulová voda má krásnou medovou vůní a její pH je nejblíže pokožce. To je i důvodem, proč je na rozdíl od esenciálního oleje z levandule vhodná hlavně pro sušší pleť.

Je hojivá, lehce antibakteriální, hodí se pro suchou a zánětlivou pleť, kterou zklidňuje. Je také skvělým prvním pomocníkem po opalování, spálení či bodnutí hmyzem.

 
Čistě přírodní složení
Čistě přírodní složení
Laboratorně testováno a certifikováno
Laboratorně testováno a certifikováno
Bez chemie a bez éček
Bez chemie a bez éček
Garance účinku nebo vrácení peněz
Garance účinku nebo vrácení peněz