Bakuchiol: Přírodní alternativa k retinolu

S rostoucí popularity přírodních produktů v kosmetickém průmyslu je bakuchiol jednou z nejvíce diskutovaných ingrediencí posledních let. Pocházející z rostliny psoralea corylifolia, často nazývané babchi, bakuchiol je oslavován jako přírodní alternativa k retinolu, který je známý pro své protistárnoucí účinky.

Co je Bakuchiol?

Bakuchiol je složka získávaná z semínek a listů indické rostliny psoralea corylifolia. V ayurvédské a čínské tradiční medicíně se používá po staletí pro léčbu různých kožních stavů. Bakuchiol je účinný antioxidant a jeho použití je stále populárnější v kosmetickém průmyslu.

Jak Bakuchiol funguje?

Podobně jako retinol, bakuchiol pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu v kůži. Kolagen a elastin jsou dvě klíčové bílkoviny, které udržují mladistvý vzhled pokožky tím, že ji činí pevnou a pružnou. Bakuchiol rovněž pomáhá zlepšovat texturu pleti, redukovat hyperpigmentaci a minimalizovat projevy akné.

Bakuchiol versus Retinol

Ačkoli retinol je účinný při řešení problémů spojených se stárnutím, jeho použití může vést k řadě vedlejších účinků, včetně podráždění, zarudnutí a suché kůže. Na druhou stranu, bakuchiol nabízí podobné výhody jako retinol, ale bez těchto potenciálních nevýhod.

Výzkumy ukazují, že bakuchiol je méně dráždivý než retinol, což ho činí vhodným pro citlivou pleť a pro ty, kteří mají problémy s retinolem. Další výhodou bakuchiolu je, že je stabilní na světle a vzduchu, na rozdíl od retinolu, který se musí skladovat v tmavých obalech a může se snadno rozkládat při vystavení světlu.

Jak Bakuchiol používat?

Bakuchiol může být použit ráno i večer. Na rozdíl od retinolu, který může zvyšovat citlivost kůže na slunce, bakuchiol tuto vlastnost nemá. I tak je důležité pamatovat na to, že ať užíváte jakýkoli protistárnoucí produkt, stále byste měli používat opalovací krém s dostatečnou ochranou, aby se zabránilo dalšímu poškození pokožky.

Bakuchiol lze najít v široké škále produktů, včetně krémů, séra a olejů. Přestože je méně dráždivý než retinol, je vždy dobré začít s malým množstvím a sledovat, jak vaše kůže reaguje, předtím než zvýšíte dávku.

Ve kterém produktu značky WETYZO najdete bakuchiol?

Zkuste naše přírodní WETYZO liftingové sérum s extraktem z opuncie, extrakty a bakuchiolem. Toto sérum je speciálně navrženo tak, aby efektivně redukovalo viditelné známky stárnutí, poskytlo pleti pevnost a hladkost. Sérum podporuje obnovu a regeneraci pleti a pomáhá sjednocovat její tón.

Zpět do obchodu